Love and Jazz

Love and Jazz

Запорожье, вс, 21 января 2018г., 20:17
50-100 грн.
Купить билеты на концерт Love and Jazz в Запорожье можно любым удобным для Вас способом: банковской картой VISA/MasterCard, WebMoney, наличными - через платежные терминалы или в театральных кассах в Запорожье, а также заказать билет с доставкой через нашу курьерскую службу.

 

«Любов - це життєдайний вогонь в душі людини, і все, створене людиною під впливом цього почуття, позначене печаткою життя і поезії». Тарас Шевченко

Так 25 років тому любов об'єднала серця двох блискучих піаністів - Ілони Турчанінової і Андрія Нетреби - і сприяла створенню чудового творчого союзу, який протягом усіх цих років радує публіку прекрасною виконавською майстерністю і новими цікавими програмами.

Програма концерту "LOVE& JAZZ"поєднує класичну академічну та джазову музику. Запорізькій публіці будуть представлені прем'єрні виконання двох джазових сюїт видатних композиторів Д. Брубека і А. Цфасмана.  

Серед видатних  імен джазових гігантів ім'я Дейва Брубека знаходиться на п'єдесталі. Популярний джазовий піаніст і композитор, учень французького композитора-новатора Даріуса Мійо (Darius Milhaud), на початку війни переїхав до США. Син чудової піаністки і справжнього ковбоя, вважається одним із засновників і лідерів так званої «третьої течії». Цей термін використовується  з кінця 50-х років XX століття і характеризує музику, яка знаходиться посередині між джазом і класикою. Інтерес до музики бароко, класицизму, романтизму, імпресіонізму дав можливість музикантам розширити рамки джазу. Принципи поліфонічного розвитку широко використовуються практично в кожному номері Дейва Брубека в балет - сюїті "Джаз на пуантах", яка прозвучить у концерті. Головна тема сюїти, називається "ДЯКУЮ", присвячена Фредеріку Шопену.

Д. Брубек. Сюїта "Джаз на пуантах": 1. Прелюдія. 2. Скерцо. 3. Блюз. 4. Фуга. 5. Рег. 6. Хорал. 7. Вальс. 8. По - турецьки.

 Ім'я відомого у всьому світі піаніста, композитора, диригента, аранжувальника і публіциста Олександра Цфасмана широко відоме запоріжцям. Олександр Наумович Цфасман народився в м.Олександрівськ (нині Запоріжжя). Молодий талановитий музикант навчався у Московській консерваторії (клас одного з кращих педагогів того часу - Фелікса Блуменфельда), займався репетиторством, служив тапером в «німому» кіно, завідував музичним відділом Московської драматичної студії ім. А Грибоєдова. Поки в 1926 р не знаходить своє справжнє покликання - ДЖАЗ. У березні 1927 р відбувся концерт октету «АМА-джаз», яким керував піаніст-віртуоз. Лідеру ансамблю було всього 20 років, і це був Олександр Цфасман.

Треба сказати, що поруч з ім'ям Олександра Цфасмана можна багато разів ставити слово «перший»: він випустив першу радянську грамплатівку з джазовими записами п'єс американських композиторів Вінцента Юманса ( «Алілуя») і Гаррі Уоррена («Семінолів»). Саме «АМА-джаз» першим в країні в 1928 р  випустив джазову радіопередачу і першим записав музичну фонограму до «німого» фільму. Так і сталося, що перші сюжети звукового кіно в СРСР - це два номери «АМА-джазу». Ролик довго демонструвався перед початком сеансів. Як точно висловився музикознавець Олексій Баташов: "Радянський кінематограф - Великий Німий - спочатку заграв джаз, а вже потім заговорив". Першим (і можливо, єдиним) з джазових виконавців Олександр виходив на естраду в концертному фраку, завжди елегантний і підтягнутий. Великим успіхом у глядачів користувалися його віртуозні фортепіанні дуети. І все це без відриву від навчання в консерваторії, яку він закінчив в 1930 р із золотою медаллю, ставши першим професійним джазовим виконавцем з вищою музичною освітою.

 Багато діячів музичної громадськості, вперше почувши Олександра Цфасмана, захоплено відгукувалися про високу виконавську техніку піаніста-віртуоза. Про його оригінальні колоритні аранжування відомих творів в музичних колах вже тоді складали справжні легенди. Ісаак Дунаєвський, дуже цікавився джазом, неодноразово відвідував репетиції ансамблю. А молодий композитор і піаніст, киянин Артур Полонський, присвятив Цфасману свою першу джазову композицію «Джаз-фокстрот» ...

Піаністичний талант Цфасмана викликав захоплення видатних музикантів: А. Б. Гольденвейзера, К. Н. Ігумнова, Г. Г. Нейгауза, Д. Д. Шостаковича. Це було на початку 50-х років. Шостакович написав музику до фільму «Незабутній 1919 й» і попросив Цфасмана виконати партію фортепіано у великому оркестровому епізоді.

 Цфасман зумів виробити свій неповторний фортепіанний стиль. Його барвистий піанізм бризкає життєлюбством, віртуозністю в поєднанні з поетичною витонченістю. Це «Повний Джаз». А. Цфасман."Джазова сюїта ": 1. Сніжинки. 2. Ліричний вальс. 3. Полька. 4 . Швидкий рух.

 Також в програмі концерту прозвучить дивовижна,  чарівна,  ніжна музика геніального грузинського композитора Гія Канчелі. Глядачам Гія Канчелі найбільше відомий як автор музики до фільмів Георгія Данелії «Міміно», «Не горюй!», «Кін-дза-дза», театралам - за постановками Роберта Стуруа в театрі «Et Cetera». Те, що Гія Канчелі пише симфонічну і камерну музику, знає невелике коло меломанів. Сьогодні музику Канчелі виконують найвідоміші оркестри у всьому світі.

І, звичайно, не обійдеться без музичних сюрпризів - Свято є свято.